Київські новини

kievsnews

Печерському суду 7 депутатів – це ніщо 11/03/2011

Filed under: Uncategorized — kievsnews @ 10:24

У Печерському суді столиці відбулося попереднє слухання справи одного з фігурантів резонансної «Справи Майдану-2» Сергія Костакова. Його звинувачують у пошкодженні автомобіля «Шкода-Октавія».

Як відомо, під час акції «За чесні податки» виник конфлікт між групою мітингувальників і водієм легковика. В ході сварки дехто з учасників акції завдав ударів по машині, в результаті чого було розбито дзеркало заднього огляду. Сказати, що це була якась вселенська катастрофа – просто смішно. Проте міліція, старанно роздмухуючи пристрасті навколо подій на Майдані, обрала одного з учасників конфлікту – підприємця Сергія Костакова – в якості головного винуватця «злочину» і порушила проти нього карну справу.

Якби таке трапилося десь в інший час, скоріше за все обійшлося би адміністративним протоколом, штрафом і сплатою збитків – та й забули б. Але це був Майдан. Тому підприємець опинився у слідчому ізоляторі і знаходиться там вже третій місяць.

Під час попереднього засідання біля суду зібралися відомі громаські діячі – представники Асамблеї громадських організацій малого та середнього бізнесу України, Блоку соціального партнерства «Порядок і Достаток», Громадянського комітету Національного Порятунку, Коаліції учасників Помаранчевої революції, Центрального штабу порятунку українського підприємництва, Всеукраїнського комітету визволення політв’язнів та інших – з підтримкою ув’язненого та вимогою до суду приймати адекватні рішення.

На судовому засіданні були розглянуті клопотання адвокатів Сергія Костакова щодо зміни запобіжного заходу на підписку про невиїзд та клопотання 7 народних депутатів України про звільнення Сергія Костакова з-під варти та взяття його на поруки.

Але незважаючи на те, що досудове слідство вже закінчилося, що С.Костаков має гарні характеристики з місця роботи і з місця проживання, що він виховує неповнолітню дочку, суд відмовив у задоволенні обох клопотань, аргументуючи таке рішення запереченнями прокурора, який посилався на попереднє рішення Шевченківського суду від 10 грудня 2010 року про взяття під варту, а також висловив сумнів щодо справжньості підписів депутатів під клопотанням.

Виходить, що підпис народного депутата України для прокуратури та суду нічого не вартий.

Розгляд справи по суті призначено на 18 березня о 12 годині.

Нагадаємо, з 22 листопада по 2 грудня минулого року у Києві відбувалися масові акції протесту підприємців проти прийняття грабіжницького Податковго кодексу, які дістали назву «Майдан-2 «За чесні податки»». На думку експертів, вже тепер наслідками прийняття цього Кодексу стало подорожчання гречаної крупи, хліба, пального.

Всупереч публічним обіцянкам Президента України не переслідувати учасників виступів, міліцією тільки у Києві порушено 7 кримінальних справ проти організаторів і учасників Майдану-2 за, м’яко кажучи, дивними звинуваченнями.

Громадські організації України зі ініціативою Блоку соціального партнерства «Порядок і Достаток» (http://dnevnik.bigmir.net/article/1038623) розпочинають 14 березня безстрокову всеукраїнську акцію «Стоп репресіям. Стоп цензурі. Стоп свавіллю. Могильовщину – геть!»

 

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s