Київські новини

kievsnews

Від слова до діла… 18/03/2011

Заява заступника Міністра внутрішніх справ про «розборки» над організаторами Майдану-2 виконується в буквальному розумінні…

Учора на засіданні Верховної Ради, коли там було піднято питання про репресії і переслідування громадських активістів, зокрема організаторів Підприємницького Майдану, депутати заслухали доповідь заступника Міністра внутрішніх справ України Василя Фаринника. Суть зводилася до одного: «До кінця березня ми розберемося з активістами Майдану-2». Розборки почалися вже наступного дня – тобто, сьогодні.

Василь Фаринник

Василь Фаринник

Слідчий у кримінальній справі Сеперович у понеділок ввечері, після спалення головою «Коаліції Учасників Помаранчевої Революції» Сергієм Мельниченком портрету Могильова під Адміністрацією Президента, запросив його до ресторану, де умовляв заднім числом підписати деякі документи у кримінальній справі. Але Сергій відмовився порушувати процесуальні норми законодавства, беручи участь у скоєнні нового злочину.

Тоді Сеперович виписав Мельниченкові повістку на 18 березня. Оскільки адвокат Михайленко В.В. не була належним чином повідомлена та не мала можливості у цей день взяти участь у процесуальних діях, вона домовилася зі слідчим з’явитися до нього у вівторок. Мельниченко ж, щоб не порушувати порядок, як того вимагає закон, з’явився сьогодні. Однак всупереч кримінально-процесуальному законодавству, Конституції України та Міжнародній Конвеції захисту прав людини, слідчий Сеперович заявив: «Оскільки Вашого адвоката немає, я призначив свого». У кабінеті знаходилися троє невідомих осіб, яких слідчий представив як понятих і адвоката. Посвідчення «адвокат» не пред’явив, імені не назвав.

Сергій Мельниченко

Сергій Мельниченко

Слідчий показав з відстані Постанову про поновлення слідства у кримінальній справі і відразу став читати нове звинувачення. Перед зачитанням він, в порушення закону, навіть не роз’яснив права обвинуваченого. Мельниченко став вимагати згідно закону участі свого адвоката. На це у Сеперовича знайшлася дотепна відповідь: «Або Ви підписуєте нове обвинувачення, або я міняю запобіжний захід на утримання під вартою». Мельниченко спробував пояснити, що такі дії є порушенням закону, розхвилювався – а оскільки нещодавно переніс досить складну операцію, після якої став інвалідом, тим більше, після третьої доби голодування під Адміністрацією Президента, не витримав напруження і знепритомнів.

Ставши на лежачим Мельниченком, як піп над небіжчиком, Сеперович прочитав, як панахиду, текст нового обвинувачення. Мельниченко прийшов до тями вже після приїзду швидкої допомоги. З останніх сил, почуваючись ніби в тумані, Сергій спромігся пояснити, що від допиту і підписання звинувачення не відмовляється, але просить кілька хвилин почекати з продовженням допиту, поки він остаточно прийде до тями. «Немає такої потреби, – зухвало заявив слідчий, – я написав, що Ви відмовляєтеся, і це підтверджено підписами понятих».

За тим Сеперович вийняв папірець, на якому в силу свого стану Мельниченко нічого прочитати не міг, і сказав підписати. «Підписуйте, там усе правильно» – підхопився «адвокат». Не повною мірою усвідомлюючи, що робить, і бажаючи поскоріше вирватися від психологічного пресингу, Сергій Мельниченко поставив на папірці закорлючку, яка мала бути підписом, водночас краєм ока побачив, як Сеперович запихує у кишеню його куртки якийсь папірець. Вже коли вийшов на свіже повітря, вийняв і побачив, що це повістка на допит на 19 березня – тобто, на завтра.

Коли Мельниченко більш-менш прийшов до тями та зажадав від «адвоката» дати свої заперечення щодо начебто відмови обвинуваченого від слідчих дій, той сказав, що все нормально та швидко вийшов з кабінету слідчого. На прохання сказати, принаймні, хто його новий «адвокат», слідчий відповів, що свого адвоката треба самому знати.

Як пояснила з даного приводу адвокат Михайленко В.В., такі дії слідчого є не просто протиправними, а злочинними, і за це слідчий повинен нести кримінальну відповідальність.

Сергій Мельниченко висловився з цього приводу, що такі дії не просто банальна політична розправа, а й фактично, згідно міжнародної практики застосування Конвенції з захисту прав людини, – психологічні тортури над обвинуваченим. Хоча про які права може йти мова, якщо після відміни кріпосного права 150 років тому у нашій країні не залишилось жодних прав…

 

One Response to “Від слова до діла…”

 1. Іван Says:

  Гарний мєнт, це мертвий мєнт. Взагалі мєнти, це паразит на тілі України, вони забули кому присягали.

  ПРИСЯГА
  працівника органів внутрішніх справ України
  Я, (прізвище, ім’я та по батькові), вступаючи на службу до
  органів внутрішніх справ України, складаю Присягу і урочисто
  клянуся завжди залишатися відданим народові України, суворо
  дотримуватися її Конституції ( 888-09 ) та чинного законодавства,
  бути гуманним, чесним, сумлінним і дисциплінованим працівником,
  зберігати державну і службову таємницю.
  Я присягаю з високою відповідальністю виконувати свій
  службовий обов’язок, вимоги статутів і наказів, постійно
  вдосконалювати професійну майстерність та підвищувати рівень
  культури, всіляко сприяти зміцненню авторитету органів внутрішніх
  справ.
  Клянуся мужньо і рішуче, не шкодуючи своїх сил і життя,
  боротися із злочинністю, захищати від протиправних посягань життя,
  здоров’я, права й свободи громадян, державний устрій і громадський
  порядок.
  Якщо ж я порушу цю Присягу, то хай мене покарають за всією
  суворістю закону.


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s