Київські новини

kievsnews

ПРО ЗЛОЧИНИ МІЛІЦІЇ ПОВІДОМИЛИ ПРОКУРАТУРУ 27/05/2011

Про злочини міліції, вчинені під час штурму ринку “Лісовий” у Києві, його захисники повідомили Генеральну прокуратуру України і вимагають порушення кримінальної справи.

 

Міністр МВС України Анатолій Могильов заявив у інтерв’ю газеті «КоммерсантЪ-Украина» (№80 від 24 травня), що під час захоплення ринку “Лісовий” міліція не порушувала вимог закону і протиправних дій не вчиняла. «Якщо хтось вважає, що міліціонер порушив закон, – додав головний міліціонер, – він може звернутися в прокуратуру чи МВС. Я гарантую, що наша служба внутрішньої безпеки у всьому розбереться без найменшої спроби прикрити себе чи захистити честь мундира»

Під час захоплення ринку загонами “Беркуту” було побито багатьох людей, і це зафіксовано багатьма відеозаписами та транслювалося в інтернеті і ЗМІ. Проте міліція пояснює це “протидією громадян у виконанні міліцією своїх службових обов’язків”. Належність рейдерського захоплення до службових обов’язків правоохоронних органів викликає певні сумніви. Згідно із ч. 4 ст. 41 Кримінального Кодексу України особа, яка виконала явно злочинний наказ (розпорядження) і вчинила при цьому умисний злочин, сама стає виконавцем цього злочину.Особливе ж обурення викликає випадок, коли старший офіцер “Беркуту” без щонайменшої потреби на очах у кільканадцяти свідків наніс побої затриманому лідеру громадської організації.

Організатора Підприємницького Майдану, голову ВГО “КУПР” Сергія Мельниченка, який прибув на прохання підприємців до місця подій, схопили біля ринку і закинули у автозак, де вже знаходилися 12 захисників ринку – підприємців і громадських активістів. Опору він не чинив, вимоги працівників міліції виконав і сидів у воронку, очікуючи подальшого розвитку подій. Раптом до машини увірвався чоловік у формі підполковника міліції і з криком “Ти мене за[censored]бав!!!” з розмаху вдарив затриманого у скроню. Присутні встигли крикнути, що Мельниченку нещодавно зробили операцію на голові, він інвалід, і такий удар може спричинити каліцтво або смерть, але підполковник (який навідріз відмовився називати своє ім’я) відповів “Я знаю. Мені пох[censored]!”

Такі дії осіб, до службових обов’язків яких входить забезпечення охорони громадського порядку і безпеки громадян, є грубим порушенням закону.

Як пояснив журналістам Сергій Мельниченко, – “Стаття 126 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність за побої і мордування. Умисне завдання удару, побоїв або вчинення інших насильницьких дій, які завдали фізичного болю і не спричинили тілесних ушкоджень, карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до одного року. Ті самі діяння, що мають характер мордування, вчинені групою осіб, або з метою залякування потерпілого чи його близьких, караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк. Основним безпосереднім об’єктом злочину є здоров’я особи. Додатковим факультативним його об’єктом можуть виступати воля, честь і гідність особи, її психічна недоторканність.

Також в Особливій частині Кримінального кодексу України, – повідомив Мельниченко, – в розділі XVII “Злочини у сфері службової діяльності” є стаття 365 – “Перевищення влади або службових повноважень”, яка визначає:
1. Перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення службовою особою дій, які явно виходять за межі наданих їй прав чи повноважень, якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян, або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк від двох до п’яти років, із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
2. Перевищення влади або службових повноважень, якщо воно супроводжувалося насильством, застосуванням зброї або болісними і такими, що ображають особисту гідність потерпілого, діями, карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від семи до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років”.
Завдавши сильного удару по голові людині, яка перенесла взимку операцію по трепанації черепа (і це було відомо), підполковник “Беркуту” вчинив тяжкий кримінальний злочин.

Хочеться вірити, що міністр Могильов слів на вітер не кидає і “порожняк не жене”, і “служба внутрішньої безпеки у всьому розбереться без найменшої спроби прикрити себе чи захистити честь мундира”.

Бо немає шансів подолати злочинність у країни, де правопорядок охороняють злочинці.

 

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s