Київські новини

kievsnews

Міліція з народом? 01/06/2011

Акція кількох громадських організацій пройшла сьогодні під стінами МВС України. Активісти пропонували міністру Могильову вийти на конструктивний діалог із суспільством з метою взаємодії у наведенні і дотриманні порядку в Україні, подолання корупції і припинення неправових дій міліції. Захід був присвячений Міжнародному дню дитини.

Приводом для акції став випадок з продажем пива і цигарок дитині, після якого міліція не вжила жодних заходів до торговельного закладу. Але потреба у такому діалозі назріла вже давно, і всі це розуміють. Міліція існує за кошти платників податків, тобто народу – і повинна народу служити. Негативні явища, на відміну від сумлінної служби, кидаються в очі і викликають бурхливу реакцію суспільства. Безпідставні затримання, штучні карні справи, жорстоке поводження, розгін мирних зібрань, кришування незаконної торгівлі, хабарництво, наркобізнес…

Про них багато пишуть – і тому може здатися, що вся міліція поводить себе як окупаційна армія. Порядні правоохоронці, напевно, найбільше зацікавлені в тому, щоб очистити МВС від бруду корупції.

Під час проведення мирного зібрання до його учасників прибігло чимало вищих офіцерів міського главку. Вони й заявляли, що акція недружня до міліції, що її не потрібно було проводити, пропонували негайно взяти два десятки маши і зробити спільний рейд по місцях незаконного продажу тютюну і алкоголю, закладам азартних ігор тощо. Виникає питання: звідки такий інтерес і така активність? Чи не тому, що там дійсно не все гладко?

Після численних ультимативних, конфліктних акцій суспільство вирішило протягти руку допомоги своїм захисникам. Організатори акції сподіваються, що ця ініціатива буде прийнята керівництвом МВС. Лідери громадських організацій, що брали участь в акції, передали до канцелярії Міністерства Звернення, в якому виклали свої погляди на ситуацію у стосунках міліції і народу і пропозицію до міністра наступного вівторка провести зустріч з активістами громадських організацій та виробити план спільних дій щодо очищення міліції, налагодження співпраці з народом і підвищення авторитету правоохоронних органів.

Звернення підписали:

ГО “Громадянська варта”                                                               – Ірина Макаренко;

ВГО “Коаліція Учасників Помаранчевої Революції”                    – Петро Михайленко;

Блок соціального партнерства “Порядок і Достаток”                   – Олександр Місюра;

Громадянський рух України            – Олександр Тарасюк.

 

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s