Київські новини

kievsnews

Битва за Київ: Прокуратура проти Київради 01/06/2011

Скандальна забудова у старовинному дворику на вул. Пирогова, 2 повинна зупинитися.

Завтра, 2 червня, Окружний Апеляційний суд м. Києва розгляне справу за позовом Прокуратури до Київради з вимогою скасування рішення Київської міської ради від 07.07.2005 р. за № 609/3185 та від 08.02.2007 р. за № 122/783 пор виділення земельної ділянки в оренду під забудову з правом подальшого викупу.

Мова йтиме про ту саму ділянку в центрі столиці, яка розташована між трьома пам’ятками архітектури різних часів – будинком С.Параджанова (Пирогова, 2), Музеєм історії медицини (Хмельницького, 37) та Доходним будинком (готелем) (Пирогова, 6). Крім того, поблизу розташовані київська міська станція і перша підстанція швидкої допомоги.

Останнім часом забудовники помітно активізувалися. Попри те, що численні інстанції визнали цю забудову незаконною і небезпечною для Києва, будівельні роботи проводилися й далі. Частково їх вдавалося гальмувати втручанням місцевих мешканців та громадських організацій, депутатів Верховної та Київської міської рад – але загалом процес помалу просувався… У дворику було знищено дитячий майданчик, зрізано вікові дерева, захоплено прибудинкову територію. В результаті земляних робіт пошкоджено Музей історії медицини, велика тріщина розколола Прибутковий будинок, зруйновано електроживлення (кабель тепер лежить просто неба у дворі, становлячи загрозу життю людей) і водопостачання.

Для захисту будівельного майданчика від справедливих протестів обурених громадян забудовник (ТОВ “Торговий дім міжнародної спілки українських підприємців”) залучив злочинне угрупування, що складається з колишніх воїнів-афганців. Не секрет, що певна частина ветеранів, звиклих до людської крові, поповнила лави кримінальних угрупувань. Мешканцям і активістам загрожували розправою, били під час мирних акцій протесту. Учора відбулося безпрецедентне побиття жінок літнього віку кремезними здорованями.

Проте патріоти рідного міста не втрачали надії на перемогу. Зверталися у різні інстанції, проводили мітинги, давали інформацію журналістам. Прокуратура за заявою мешканців кварталу подала позов до Київради про скасування незаконно прийнятих рішень. Слухання відбудеться у Окружному Апеляційному суді м. Києва за адресою вул. Командарма Каменєва, 8 (М.Печерська, за Училищем ім.Богуна) 2 червня о 14.00.

Мешканці історичного кварталу просять журналістів належним чином висвітлити судове засідання – адже не виключено, що на суддів і прокурора чиниться тиск або пропонується “винагорода” за “правильне” рішення.

Advertisements
 

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s