Київські новини

kievsnews

БЕЗВІСТИ ПРОПАВ МІНІСТР ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ 14/06/2011

Міністр внутрішніх справ Могильов А.В. відповідно до затвердженого графіка сьогодні мав проводити прийом громадян з особистих питань. До нього записалися представники найбільш відомих громадських організацій України – “Коаліція учасників Помаранчевої революції”, “Порядок і Достаток”, “Громадянська позиція”, “Громадська варта”, УНСО, “Громадянський рух України”, “Кияни, об’єднуємось!”, “Опір”, Комітет визволення політв’язнів, Жіночий рух “ФЕМЕН”, Українське козацтво, КУН та багатьох інших. Планувалося за фліжанкою кави конструктивно обговорити проблеми, які існують у стосунках МВС із суспільством, і відшукати шляхи їх подолання.

Учасники акції “Міліція з народом” спільно підготували Звернення до міністра МВС і збиралися обговорити з ним пропозиції громадськості. Його повний текст наводимо нижче.

Втім, у належний час міністра на робочому місці не виявилося. Старші офіцери МВС, які охороняли громадський порядок під час проведення мітингу, стали телефонувати до міністерства і запитувати про місцезнаходження пана Могильова. Телефони приймальні не відповідали, інші службовці міністра у цей день не бачили і не знали про його місце перебування.

Така новина збентежила учасників акції – адже міністр як людина військова не міг у службовий час перебувати невідомо де. Не виключено, що його викрала іноземна розвідка або взяли в заручники бандити. “Ми хочемо сподіватися, – заявили організатори заходу, – що з Анатолієм Володимировичем усе гаразд і закликаємо усі спецслужби України вжити невідкладних заходів для встановлення місця знаходження зниклого міністра внутрішніх справ та визволення його з полону. Сподіваємося, що викрадачі не завдадуть шкоди його життю і здоров’ю, і він невдовзі знову приступить до своєї нелегкої служби”.

Громадські активісти звертаються також до всіх громадян України, кому може бути відоме місце перебування Могильова Анатолія Володимировича, негайно сповістити про це найближче відділення міліції.

*   *   *

ЗВЕРНЕННЯ

лідерів громадських організацій до міністра МВС

Відповідно до статті 39 Конституції України, громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування. Таке право є однією з конституційних гарантій права громадянина на свободу свого світогляду і віросповідання, думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, на використання і поширення інформації усно, письмово або в інший спосіб на свій вибір, права на вільний розвиток своєї особистості тощо.

Обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися виключно судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку – з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей.

Конституційний Суд України у своєму Рішенні від 19 квітня 2001 року N 4-рп (справа щодо завчасного сповіщення про мирні зібрання) у п.2 зазначив, що такі заходи проводяться за умови завчасного сповіщення про них визначених органів. Сповіщення має здійснюватися організаторами зібрань. Завчасність – це строк від дня сповіщення до дати проведення зібрання. Строк завчасного сповіщення має бути у розумних межах і не повинен обмежувати права громадян на проведення зібрань. Такі строки мають слугувати гарантією реалізації цього права громадян. Упродовж цього строку зазначені органи мають вжити заходів для їх безперешкодного проведення, забезпечення громадського порядку, охорони прав і свобод інших людей.

Виходячи з положень п.1 ч.1 ст.92 Конституції України, виключно законами визначаються права і свободи людини і громадянина та гарантії цих прав і свобод, і що лише судом може встановлюватися їх обмеження. Згідно ст.8, Конституція України має найвищу юридичну силу, її норми є нормами прямої дії. Тобто, застосовуються безпосередньо.

На цей час законодавчого регулювання та нормативно-правового визначення порядку організації і проведення мирних зібрань, окрім закріпленого в Конституції України, немає. Водночас, на практиці цей порядок неоднозначно тлумачиться суб’єктами відповідних правовідносин (зокрема правоохоронними органами).

Така нормативна невизначеність призводить до протиправного притягнення міліцією до адміністративної відповідальності організаторів та учасників мирних зібрань шляхом застосування до них ст.185-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Тобто, працівники міліції незаконно притягують громадян до відповідальності за порушення порядку проведення мирних зібрань, котрий насправді взагалі законодавством України не визначений.

Оскільки санкція цієї статті передбачає можливість застосування до “правопорушника” адміністративного арешту до 15 діб, представники правоохоронних органів, завідомо знаючи про неправомірність своїх дій, посилаючись на ст.263 КУпАП, проводять адміністративні затримання підозрюваних у вчиненні такого “правопорушення” громадян на чималий термін, чим обмежують їхні права та свободи, передбачені як Конституцією України, так й іншими міжнародними нормативно-правовими актами, зокрема Конвенцією “Про захист прав людини і основоположних свобод”.

Кількість таких затримань останнім часом доволі прогресує. Проте судами за більшістю фактів притягнення до відповідальності за ст.185-1 КУпАП переважно виносяться виправдовувальні рішення.

З цього випливає, що працівники міліції, діючи за наперед відомим умислом порушення чинного законодавства, зловживають своїм службовим становищем, подеколи застосовуючи до учасників мирних зібрань фізичне насильство при затриманні, а отже в їхніх діях вбачаються ознаки діянь, що містять склад злочинів, передбачених ст.170, ст.340 та ін. КК України.

На підставі наведеного, з метою запобіганням та присікання протиправних дій міліції, вимагаємо за участю представників громадських організацій врегулювати зазначені правовідносини міліції з громадянами у відповідності до вимог чинного законодавства України.

 

One Response to “БЕЗВІСТИ ПРОПАВ МІНІСТР ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ”

  1. Taras Tronka Says:

    “Така новина збентежила учасників акції – адже міністр як людина військова не міг у службовий час перебувати невідомо де. Не виключено, що його викрала іноземна розвідка або взяли в заручники бандити. ” – чудово! Гумор – наша зброя 🙂
    Але цікаво – з того часу так і не вдалося з ним зустрітися – невловимий М ховається у всі прийомні дні?


Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s