Київські новини

kievsnews

ВІЛЬНИЙ МІКРОФОН НА МАЙДАНІ 18/06/2011

Сьогодні на Майдані Незалежності біля Головпоштамту пройшла акція “Вільний мікрофон на Майдані”. Організатори стверджують, що такі зустрічі з обговоренням актуальних проблем Києва і України стануть регулярними. Сьогодні на порядеу денному було питання змін, викликаних прийняттям Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності”.

На обговорення зібралися представники багатьох так званих “гарячих точок” столиці, котрі добре знають проблему корупційних схем забудови столиці.

Новий закон суттєво спрощує процедуру отримання дозволу на будівництво – і таким чином зменшує кількість чиновників, які отримають хабарі за видачу документації; проте, як зазначали учасники акції, суттєво полегшить протиправне захопленя київських земель. Законом передбачено впровадження зонінгу, який встановить об’єктивні критерії можливості нового будівництва і тим самим обмежить хабарництво і корупцію. Але, на думку фахівців, розробка зонування хоча би центральної частини міста займе до трьох років. За цей час рейдери встигнуть спотворити історичну частину Києва досить суттєво.

Тому одностайно було вирішено, що на період до впровадження зонінгу необхідно ввести мораторій на забудови в історичній частині столиці. З цією вимогою кияни вирішили вийти у середу до Кабінету міністрів України.

Піднімалося питання також про новий Житловий кодекс – але виявилося, що громадяни абсолютно не поінформовані про його суть. Тож виникає питання до влади: чому приймається нормативний документ, який вплине на інтереси буквально кожного мешканця України – а інформації по ньому немає? Чи не слід було спочатку винести цей проект на всенародне обговорення? Навіть в тоталітарному СРСР найбільш важливі правові нововведення хоч як, але обговорювалися в суспільстві.

Захід було організовано і проведенго представниками місцевих громад, які не перший рік ведуть боротьбу проти варварської руйнації історичного обличчя Києва, за сприяння низки відомих громадських організацій та ініціатив.

 

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s