Київські новини

kievsnews

В УКРАЇНІ-ХХІ НЕ БУДЕ 37 РОКУ 01/11/2011

Filed under: Uncategorized — kievsnews @ 10:46

В Україні-ХХІ не повинно бути 37-го року. Про це заявили активісти кільканадцяти громадських організацій патріотичного спрямування.

Розвиток подій в незалежній Україні дивним чином збігається з діями більшовицької влади на початку минулого сторіччя. Ліквідація НЕПу (Податковий кодекс), розправа з політичними супротивниками, розгортання репресій. Жахлива минувщина не повинна повторитися. До цього закликають низка громадських організацій України.

Щоб усвідомити і не забувати масштаби трагедії, яка сталася після приходу до влади більшовицької тоталітарної хунти, варто інколи проходити місцями нелюдських злочинів.

Биківнянський ліс, що межує з Києвом понад Чернігівською трасою, зберігає пам’ять про страшні роки червонозоряної навали. З ним пов’язують не лише репресії сталінських часів, але й загибель художниці Алли Горської та поета Василя Симоненка, які наважилися доторкнутися до страшної таємниці.


Напередодні річниці встановлення комуністичної навали відбудеться мітинг-реквієм на Биківнянських могилах. Люди прийдуть 6 листопада до місць поховань  віддати шану загиблим і застерегти сучасників від тоталітарної вакханалії.

Коли приховувати таємницю Биківні стало неможливо, комуністи спробували спочатку приписати ці розправи німецько-фашистським загарбникам. Проте не вдалося – були й свідки, і певні ознаки того, що це робили саме кати НКВС.

В Биківнянських могилах лежать пліч-о-пліч українці, поляки, євреї, росіяни, німці, румуни, молдавани… Більшовизм не знає пощади ні для кого…

Декого із закатованих комуністами розшукали родичі і встановили памятники. Точного місця поховання не дізнається ніхто – памятники стоять по всьому лісі, таблички висять на деревах…

Щосвітанку з Києва дизель-дрезина тягла вагончик з тілами замордованих і розстріляних в Лук’янівській в’язниці і Маріїнському палаці людей. Серед них були кияни, бранці з інших областей, бійці Червоної Армії, що з боями виходили з оточення і отримували за це тавро дезертира. Студенти, селяни, вчителі, лікарі, інженери, робітники – “ворогом народу” для комуністів був сам народ.

Осатанілі від смаку крові “лицарі з холодним розумом, гарячим серцем і чистими руками” нищили жінок і дітей, старих і юних, і навіть самі інколи ставали жертвою власноруч розкрученої машини смерті НКВС.

Люди пам’ятають страшну трагедію. Але мусимо вберегти світ від її повторення….

Біля селища Биківня з 1930 року і до самої німецької окупації Києва в умовах суворої секретності здійснювалися масові поховання осіб, репресованих і страчених у Києві органами НКВС. Офіційно будівництво спеціальної зони для таємних поховань неподалік столиці розпочалося з 1936 року. Офіційно вважається, що тут поховано близько 20.000 страчених, але за даними науковців, у Биківні лехить близько 100-120 тисяч тіл. Ця трагедія співставна за масштабом із такими злочинами, як Аушвіц, Бухенвальд, Дахау, Бабин Яр та Катинський розстріл. Лише наприкінці 1994 року було споруджено Биківнянський меморіальний комплекс пам’яті жертв тоталітарного режиму. У 2001 році Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову «Про створення державного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили». А в травні 2006-го Президент України підписав Указ про надання Державному історико-меморіальному заповіднику «Биківнянські могили» статусу національного.

Меморіальний комплекс в Биківнянському лісі

Кордон між життям і смертю…


Кургани, під кожним з яких – сотні, а то й тисячі загублених людських душ, зупинених життів…

Хоча розстріляних звозили до Биківні майже до приходу в Київ гітлерівців, деякі рівчаки так і не дочекалися своєї здобичі…

Яма під деревом – залишок окопа, в якому сидів кат-НКВДіст з кулеметом, готовий знищити кожного зайвого свідка…

Йому було лише 18 років…

В неділю, 6 листопада відбудеться траурний мітинг вшанування безвинно загиблих душ. Початок об 11.00.

Проїзд від метро Лісова маршруткою в бік Броварів до зупинки “Меморіал” – третя від початку.

 

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s